Hulp aan de Voedselbank

Hulp aan de Voedselbank blijft een grote noodzaak!!

Nog steeds is het zo dat meer dan een miljoen mensen in Nederland in armoede leven. De Voedselbanken kunnen de vraag nauwelijks aan.

Het is al vele jaren geleden dat door een gemeentelid het initiatief werd genomen om elke zondag in de kerk een krat neer te zetten waarin men een product kon doen t.b.v. de Voedselbank Den Helder e.o., eerst alleen in de Vredeskerk maar later ook in de andere kerken van PG Den Helder. Dit wordt door de Voedselbank zeer gewaardeerd want de Voedselbank is volledig afhankelijk van voedseldonaties, waardoor de voedselvoorziening verschilt per week.

Veel voedsel komt van bedrijven en supermarkten. Het goede nieuws is dat zij steeds minder voedsel verspillen. Het minder goede nieuws is: daardoor blijft er minder over voor de voedselbanken.

Er is vooral een tekort aan houdbare producten als zonnebloemolie, rijst en koffie. Daarom heeft de Voedselbank Nederland de hulp van de Protestantse Kerk en Kerk in Actie ingeroepen, en gevraagd of kerkleden kunnen meehelpen deze producten in te zamelen.

Dit zijn de producten die de Voedselbank graag in het krat wil verzamelen:

  • Zonnebloemolie of olijfolie
  • Volkorenpasta
  • Couscous
  • Groenteconserven
  • Houdbare halfvolle melk
  • Soep in blik of zak
  • Vis in blik
  • Havermout
  • Zilvervliesrijst
  • Koffie of thee

Door het inzamelen van lang houdbare producten wordt de Voedselbank enorm geholpen. Om het u nu wat gemakkelijker te maken heeft    Kerk in Actie een hippe, duurzame gratis tas beschikbaar, waarin je de producten naar de kerk kunt brengen.

Bestel de gratis tas via kerkinactie.nl/tas.